sklep numizmatyczny poleca wszystkie dwuzłotówki okolicznościowe

statystyka

Wpisy z tagiem: monety NBP

sobota, 01 października 2016

Jak to zwykle bywa dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko najnowsze monety kolekcjonerskie, ale również monety wycofywane ze sprzedaży. Obecnie jest ostatnia szansa zakupu atrakcyjnych monet kolekcjonerskich:

  • 20 zł Józef Chełmoński,
  • 10 zł Brakteat Leszka Białego,
  • 10 zł Grzegorz Ciechowski (okrągła i kwadratowa).

Narodowy Bank Polski planowo wycofuje te monety z oferty. Wymienione monety kolekcjonerskie są dostępne sklepie numizmatycznym numisklep. Proponujemy ceny niższe od emisyjnych!

18:18, lichaczew
Link
piątek, 22 listopada 2013

Moneta upamiętniająca 200. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego ukazała się 9 października. Wizerunek rewersu monety poniżej. Pisałem już kiedyś, że monety przedstawiające "głowy" to bodaj najbardziej ryzykowne projekty. Zaprojektowanie ładnej monety z "głową" wymaga zastosowania jakiegoś oryginalnego dodatku jak np. stylizowany zarys fortepianu na monecie z Paderewskim albo powtarzający się motyw pięciolinii na monecie z Lutosławskim. Niestety, dodatki nie są wystarczającą receptą na udaną "monetę-głowę", jako niechlubny przykład można tu podać monetę 2 zł Ignacy Domeyko.

Wracając do tematu - na rewersie mamy napis w otoku, dobre ujęcie głowy w wyodrębnionym centralnym polu, kołnierz munduru, no i ten arystokratyczny "look" księcia. Wszystko to powoduje, że w mojej ocenie moneta z księciem Poniatowskim to jedna z najładniejszych dwójek wyemitowanych w 2013 roku. 

 

2 zł książę Poniatowski

poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Serwis jest poświęcony monetom 2-złotowym, ale z okazji tak ważnego wydarzenia jakim jest beatyfikacja Jana Pawła II wyjątkowo znajdzie się miejsce również dla pozostałych monet NBP wydanych z tej okazji.

Poniżej wizerunek rewersu i awesu monety srebrnej. W centralnej części rewersu na monecie występują różne odcienie kolorów niebieskiego i białego. Cena emisyjna monety ustalona na aukcji w NBP to 168 zł. Ceny w sklepach są oczywiście wyższe (180 - 200 złotych).

Beatyfikacja Jana Pawła II - Moneta srebrna 20zł - rewers i awers

Srebrna moneta 20 zł

 

Poniżej wizerunek obu stron monety złotej o nominale 100 złotych. Projekt jest wyjątkowo udany. Nakład wynoszący 8000 jest jak na monetę "papieską" niezbyt wysoki, cena emisyjna ustalona na aukcji NBP wyniosła aż 1780 złotych. Ceny w sklepach oczywiście wyższe, praktycznie wszęzie ponad 2000 złotych.

Beatyfikacja Jana Pawła II - Moneta złota 100zł - rewers i awers

Moneta złota 100 zł

 

Oto moneta złota przeznaczona dla szerszego kręgu odbiorców. Nakład niewysoki (10 000 sztuk), cena dużo niższa niż przedstawionej powyżej stuzłotówki - w sklepach spory rozrzut cen, średnia około 600 zł

Beatyfikacja Jana Pawła II - Moneta złota 25zł - rewers i awers

Moneta złota 25 zł

 

14:46, lichaczew
Link