sklep numizmatyczny poleca wszystkie dwuzłotówki okolicznościowe

statystyka
niedziela, 09 listopada 2014

Udostępniamy Państwu kupon rabatowy na zakup w sklepie e-numizmatyk.pl. - Zapraszamy do zakupów!

Kupon upoważnia do rabatu w wysokości 10 złotych przy zakupie za kwotę co najmniej 100 złotych towarów z kategorii: monety 2 zł okolicznościowe 1995-2014. Aby przejść do sklepu kliknij w banner poniżej. Kod kuponu do wpisania w trakcie składania zamówienia to: 18278.

Dobry sklep numizmatyczny 

18:55, lichaczew , sklep numizmatyczny
Link

20 zł Józef Chełmoński jest już 11. monetą z bardzo popularnej i lubianej serii "Polscy malarze XIX/XX wieku". Niestety kolekcjonerów spotkała nieprzyjemna niespodzianka w postaci zmienionego kapsla. Zamiast dotychczasowego dużego kwadratowego pudełka z ciemnozieloną wkładką pojawiło się małe pudełeczko dopasowane do rozmiaru monety. Wielu kolekcjonerów nie akceptuje tej zmiany choćby ze względu na przyjęty sposób przechowywania całej swojej kolekcji.

W sklepie http://e-numizmatyk.pl oferujemy kolekcjonerom możliwość zakupu tradycyjnych pudełek takich jak na zdjęciu poniżej. Aby przejść do sklepu wystarczy kliknąć tutaj

Pudełko (etui, kapsel) na monetę Józef Chełmoński z serii Polscy malarze11:49, lichaczew , sklep numizmatyczny
Link
piątek, 05 września 2014

Moneta 50 zł przedstawiająca Ludwika Węgierskiego jest piątą z serii "Skarby Stanisława Augusta", w której przedstawiono wizerunki 23 królów Polski. Wizerunki królów na monetach są wiernymi kopiami oryginalnych medali wykonanych na zlecenie Stanisława Augusta przez słynnych medalierów Jana Filipa Holzhaeussera i Jana Jakuba Reichela. Wizerunki królów są odmienne od popularnych "matejkowskich" ponieważ są wzorowane na obrazach Marcella Baciarellego zdobiących pokój marmurowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

Ludwik Węgierski był królem Polski w latach 1370 - 1382 po śmierci Kazimierza Wielkiego. Był synem Karola Roberta Andegaweńskiego i córki Władysława Łokietka - Elżbiety. Osłabił władzę królewską nadając polskiej szlachcie liczne przywileje, między innymi zwolnienia podatkowe.

Poniżej wizerunek rewersu monety, którą można kupić w doskonałej cenie - kliknij tutaj.

50 zł Ludwik Węgierski - rewers monety

piątek, 18 lipca 2014

Monety z serii "Herby województw" ukazały się w latach 2004 i 2005. Wartość katalogowa kompletnego zestawu 16 monet wynosi 76 złotych. Większość monet jest wyceniana na 4 złote, a jedynie cztery pierwsze województwa mają cenę wyższą. Województwo Lubuskie - 5 zł, Lubelskie - 5 zł, Kujawsko-Pomorskie - 8 zł, Dolnośląskie - 10 zł.

Obecnie monety te w obiegu spotykane są dosyć rzadko. Zgromadzenie kompletu drogą "wyławiania z obiegu" jest praktycznie niemożliwe. Pozostaje zakup w sklepie numizmatycznym. Oprócz monet w stanie menniczym dostępne są także tańsze komplety w cenie już od 45 złotych. Kliknij i zobacz ofertę sklepu.

 

Herby województw - komplet monet 2 zł

sobota, 14 czerwca 2014

Monety okolicznościowe 2zł wykonane są ze stopu nordic gold, który łatwo pokrywa się patyną lub przebarwieniami. Można je usunąć przez kąpiel w płynie do czyszczenia wyrobów z miedzi lub mosiądzu, ważne aby w żadnym wypadku monet nie szorować i nie polerować. Monety to nie klamki i nie widelce. Fachowa kąpiel usunie nieładne przebarwienia, jest szansa, że moneta na dłużej zachowa świeży wygląd. Oto link do artykułu o czyszczeniu monet nordic gold.

środa, 28 maja 2014

W woreczkach menniczych można znaleźć zupełnie różne egzemplarze monet 5 zł "25 lat wolności". Różnice w wyglądzie rewersu są przedstawione na zdjęciu. Bliższe informacje są dostępne pod tym adresem

5 zł 25 lat wolności - wada rewersu monety

poniedziałek, 28 kwietnia 2014

24 kwietnia NBP wprowadził do obiegu monety upamiętniające Jana Karskiego, wśród nich dwuzłotówkę nordic gold. Moneta ukazała się w dawno niespotykanym nakładzie zaledwie 700 tysięcy sztuk co w połączeniu z faktem, że to podobno ostatnia dwójka spowodowało błyskawiczne zniknięcie monet z banku.

Projekt monety jest bardzo udany chociaż projekty z dominującym motywem popiersia lub głowy ("głowacze") często bywają nieciekawe lub wręcz brzydkie. Efektowne jest połączenie dwóch rodzajów tła oraz odcisk pieczęci przez co całość sprawia wrażenie zdjęcia legitymacyjnego.

Autorem projektu rewersu jest Sebastian Mikołajczak.

 

2 złote Jan Karski

środa, 09 kwietnia 2014

22 maja zostanie wprowadzona do obiegu okolicznościowa moneta z serii "Odkryj Polskę", która będzie upamiętniać 25 lat wolności. To pierwsza moneta okolicznościowa po zmianie nominału na 5 złotych. Ta i kolejne monety będą wykonane z bimetalu w standardzie pięciozłotówki obiegowej. Według zapowiedzi, co roku będą emitowane 2 monety.

Poniżej wizerunek obu stron monety:

Rewers monety 25 lat wolności

 

awers monety 25 lat wolności

piątek, 04 kwietnia 2014

Prawie dwa tygodnie przed kanonizacją Jana Pawła II NBP wprowadzi do obiegu monety upamiętniające to wydarzenie. Będą to

 • 2 zł nordic gold,
 • 10 zł srebrna - 14,14 g Ag925
 • 100 zł złota - 8 g Au900
 • 500 zł srebrna - 1000 g Ag999.

Tym razem, nieoczekiwanie, rewersy wszystkich monet będą wykonane według tego samego projektu autorstwa Andrzeja Nowakowskiego. Jest on również projektantem awersów monet 10, 100 i 500-złotowych, a typowy awers będzie miała jedynie dwójka. 

Największą uwagę zwraca srebrna moneta 500-złotowa o niespotykanych dotąd w Polsce rozmiarach: średnica 10 cm i waga 1kg! Nakład tego rarytasu wyniesie jedynie 966 sztuk co jest czytelnym nawiązaniem do daty chrztu Polski.

Projekt rewersu jest bardzo prosty. Centralną część zajmuje wizerunek popiersia Jana Pawła II (wzorowany na zdjęciu Grzegorza Gałązki), wokół głowy coś na kształt aureoli, całość uzupełnia napis wokół otoku. Jak prezentuje się moneta oceńcie Państwo sami.

Oto wizerunek rewersu monety 2 zł (rewers pozostałych monet jest podobny):


moneta 2 zł kanonizacja Jana Pawła II

środa, 27 listopada 2013

W 2013 roku ukazało się 14 okolicznościowych monet 2 złote. Są to:

 • 100-lecie Teatru Polskiego,
 • 150. rocznica Powstania Styczniowego,
 • Kuter rakietowy "Gdynia",
 • Cyprian Norwid,
 • Niszczyciel rakietowy "Warszawa",
 • Okręt transportowo-minowy "Lublin",
 • Warta Poznań,
 • Fregata rakietowa "Gen. Pułaski",
 • Witold Lutosławski,
 • 200. rocznica śmierci księcia Józefa Poniatowskiego,
 • 50-lecie działalności Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym,
 • Zwierzęta świata - Żubr,
 • 200-lecie urodzin Hipolita Cegielskiego,
 • Agnieszka Osiecka.

Cały komplet 14 monet w stanie menniczym (monety wyjęte prosto z woreczków menniczych) można nabyć w sklepie numizmatycznym drogą wysyłkową w rewelacyjnej cenie 39 zł 90 gr. Zapraszamy do sklepu http://e-numizmatyk.pl/2013-zestaw-rocznikowy-p-1826.html

 

Komplet monet 2 zł z 2013 roku

Uwaga - powyższe zdjęcie jest poglądowe - proszę się nie sugerować.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8