sklep numizmatyczny poleca wszystkie dwuzłotówki okolicznościowe

statystyka
środa, 07 stycznia 2015

W wielu sklepach numizmatycznych abonament na monety NBP 2015 nie obejmuje monet z serii Skarby Stanisława Augusta. W sklepie e-numizmatyk.pl jest inaczej.

Sklep e-numizmatyk.pl oferuje abonament na monety NBP 2015 razem z monetami Skarby Stanisława Augusta i to w dodatku w cenie emisyjnej! Niemożliwe? A jednak!

Sklep e-numizmatyk.pl jest oficjalnym dystrybutorem monet NBP. Zakup abonamentu daje gwarancję otrzymania tych jakże poszukiwanych monet. O skali zainteresowania tą wyjątkową emisją niech świadczy, że zamówienia sklepów zostały zredukowane o około 95%.

Kliknij tu i sprawdź dostępność abonamentu na monety NBP z 2015 roku w sklepie e-numizmatyk.pl

piątek, 02 stycznia 2015

Jak co roku kolekcjonerzy stają przed dylematem w jaki sposób nabyć monety kolekcjonerskie z nowych emisji. Od lat najkorzystniejszą formą zakupu monet jest abonament. Sklep e-numizmatyk ma dla Państwa propozycję kilku wariantów abonamentu na monety srebrne. Mamy także abonament zawierający najbardziej pożądane i poszukiwane monety z serii "Skarby Stanisława Augusta". Wiele sklepów oferuje abonament w ogóle BEZ TYCH MONET, a my...

...gwarantujemy otrzymanie monet z serii "Skarby Stanisława Augusta" w dodatku w CENIE EMISYJNEJ!

Oferta abonamentów naszego sklepu jest dostępna na stronie http://e-numizmatyk.pl/abonament. Monety z serii "Skarby Stanisława Augusta" w cenie emisyjnej są dostępne w wariancie "abonament srebrny pełny 0%"

Firma e-numizmatyk.pl jest oficjalnym dystrybutorem monet NBP, sprzedajemy monety, które mamy zagwarantowane na podstawie umowy z Bankiem. Abonamenty na monety NBP emitowane w 2015 roku w sklepie e-numizmatyk.pl to 100% pewności i 0% ryzyka. Zapraszamy!  

czwartek, 01 stycznia 2015

W marcu 2015 roku ukaże się siódma moneta z serii "Skarby Stanisława Augusta" - Władysław Jagiełło. Jest to dobry moment aby podjąć decyzję o sposobie zakupu tej monety. Jednym z rozwiązań jest tradycyjnie abonament w sklepie numizmatycznym. Niestety większość propozycji różnych sklepów NIE OBEJMUJE monet z serii "Skarby Stanisława Augusta". Abonament srebrny pełny w sklepie e-numizmatyk.pl obejmuje monety z tej serii w dodatku w cenach emisyjnych!

50 zł Władysław Jagiełło - Skarby Stanisława Augusta

Powyższe zdjęcie jest fotomontażem. Wizerunek króla na monecie nawiązuje do wyobrażenia Jana Matejki znanego z Pocztu królów i książąt Polski.

niedziela, 09 listopada 2014

Udostępniamy Państwu kupon rabatowy na zakup w sklepie e-numizmatyk.pl. - Zapraszamy do zakupów!

Kupon upoważnia do rabatu w wysokości 10 złotych przy zakupie za kwotę co najmniej 100 złotych towarów z kategorii: monety 2 zł okolicznościowe 1995-2014. Aby przejść do sklepu kliknij w banner poniżej. Kod kuponu do wpisania w trakcie składania zamówienia to: 18278.

Dobry sklep numizmatyczny 

18:55, lichaczew , sklep numizmatyczny
Link

20 zł Józef Chełmoński jest już 11. monetą z bardzo popularnej i lubianej serii "Polscy malarze XIX/XX wieku". Niestety kolekcjonerów spotkała nieprzyjemna niespodzianka w postaci zmienionego kapsla. Zamiast dotychczasowego dużego kwadratowego pudełka z ciemnozieloną wkładką pojawiło się małe pudełeczko dopasowane do rozmiaru monety. Wielu kolekcjonerów nie akceptuje tej zmiany choćby ze względu na przyjęty sposób przechowywania całej swojej kolekcji.

W sklepie http://e-numizmatyk.pl oferujemy kolekcjonerom możliwość zakupu tradycyjnych pudełek takich jak na zdjęciu poniżej. Aby przejść do sklepu wystarczy kliknąć tutaj

Pudełko (etui, kapsel) na monetę Józef Chełmoński z serii Polscy malarze11:49, lichaczew , sklep numizmatyczny
Link
piątek, 05 września 2014

Moneta 50 zł przedstawiająca Ludwika Węgierskiego jest piątą z serii "Skarby Stanisława Augusta", w której przedstawiono wizerunki 23 królów Polski. Wizerunki królów na monetach są wiernymi kopiami oryginalnych medali wykonanych na zlecenie Stanisława Augusta przez słynnych medalierów Jana Filipa Holzhaeussera i Jana Jakuba Reichela. Wizerunki królów są odmienne od popularnych "matejkowskich" ponieważ są wzorowane na obrazach Marcella Baciarellego zdobiących pokój marmurowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

Ludwik Węgierski był królem Polski w latach 1370 - 1382 po śmierci Kazimierza Wielkiego. Był synem Karola Roberta Andegaweńskiego i córki Władysława Łokietka - Elżbiety. Osłabił władzę królewską nadając polskiej szlachcie liczne przywileje, między innymi zwolnienia podatkowe.

Poniżej wizerunek rewersu monety, którą można kupić w doskonałej cenie - kliknij tutaj.

50 zł Ludwik Węgierski - rewers monety

piątek, 18 lipca 2014

Monety z serii "Herby województw" ukazały się w latach 2004 i 2005. Wartość katalogowa kompletnego zestawu 16 monet wynosi 76 złotych. Większość monet jest wyceniana na 4 złote, a jedynie cztery pierwsze województwa mają cenę wyższą. Województwo Lubuskie - 5 zł, Lubelskie - 5 zł, Kujawsko-Pomorskie - 8 zł, Dolnośląskie - 10 zł.

Obecnie monety te w obiegu spotykane są dosyć rzadko. Zgromadzenie kompletu drogą "wyławiania z obiegu" jest praktycznie niemożliwe. Pozostaje zakup w sklepie numizmatycznym. Oprócz monet w stanie menniczym dostępne są także tańsze komplety w cenie już od 45 złotych. Kliknij i zobacz ofertę sklepu.

 

Herby województw - komplet monet 2 zł

sobota, 14 czerwca 2014

Monety okolicznościowe 2zł wykonane są ze stopu nordic gold, który łatwo pokrywa się patyną lub przebarwieniami. Można je usunąć przez kąpiel w płynie do czyszczenia wyrobów z miedzi lub mosiądzu, ważne aby w żadnym wypadku monet nie szorować i nie polerować. Monety to nie klamki i nie widelce. Fachowa kąpiel usunie nieładne przebarwienia, jest szansa, że moneta na dłużej zachowa świeży wygląd. Oto link do artykułu o czyszczeniu monet nordic gold.

środa, 28 maja 2014

W woreczkach menniczych można znaleźć zupełnie różne egzemplarze monet 5 zł "25 lat wolności". Różnice w wyglądzie rewersu są przedstawione na zdjęciu. Bliższe informacje są dostępne pod tym adresem

5 zł 25 lat wolności - wada rewersu monety

poniedziałek, 28 kwietnia 2014

24 kwietnia NBP wprowadził do obiegu monety upamiętniające Jana Karskiego, wśród nich dwuzłotówkę nordic gold. Moneta ukazała się w dawno niespotykanym nakładzie zaledwie 700 tysięcy sztuk co w połączeniu z faktem, że to podobno ostatnia dwójka spowodowało błyskawiczne zniknięcie monet z banku.

Projekt monety jest bardzo udany chociaż projekty z dominującym motywem popiersia lub głowy ("głowacze") często bywają nieciekawe lub wręcz brzydkie. Efektowne jest połączenie dwóch rodzajów tła oraz odcisk pieczęci przez co całość sprawia wrażenie zdjęcia legitymacyjnego.

Autorem projektu rewersu jest Sebastian Mikołajczak.

 

2 złote Jan Karski

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8